ВИДЕО – Започна проектот „Хепенинг“ на прилепскиот музеј со најмалите од градинката Бончејца и Детскиот центар „Тик-Так“


Започна проектот „Хепенинг“ на НУ Завод и Музеј – Прилеп. Оваа година тој е посветен во чест на великанот Блаже Конески во неговата родна куќа во селото Небрегово. Овие два дена учествуваа најмалите од градинката Бончејца и Детскиот центар „Тик-Так“.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи