ВИДЕО – Крушево ги собра најдобрите OFF ROAD возачи од Балканот – започна „Macedonian 4×4 trophy“


Крушево ги собра најдобрите off road возачи од целиот Балкан. Вчера започна 4-то по ред „Macedonian 4×4 trophy“ во организација на клубот „OFF ROAD PRILEP“. Публиката можеше да ужива во вистинско адреналинско шоу, кое се возеше низ крушевската корија, како преку денот, така и во текот на ноќта.

Off road возилата беа вистинска атракција за публиката која ја имаше во огромен број да ужива во овој несекојдневен настан. Планирано е манифестацијата да трае до недела. Возачите беа навистина возбудени што се дел од еден ваков спектакл. Ова е само уште една нова содржина која што Крушево ја нуди за развој на алтернативниот спортски туризам. \

Погледенете како изгледаше атмосферата на првиот ден од настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи