ВИДЕО – Поддршка на малите земјоделски стопанства – како помина настанот „Млеко 2023“


Во организација на Slow Food во Прилеп по втор пат се одржа настанот Млеко 2023, чија цел е промоција и поддршка на малите земјоделски стопанства. Еве дел од атмосферата на овој прекрасен настан кој се одржа во саботата во Прилеп.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи