Прилепчанката Михаела Настовска ново засилување за ЖФК Атлетико

Есенскиот шампион во втората женска фудбалска лига, екипата на Атлетико се засили со Михаела Настовска. 18 годишната Настовска е стандардна во репрезентацијата на Македонија до 19 години, а во Атлетико е повратник откако настапуваше 2 сезони во категоријата кадетки, кога екипата заврши на второто место, а Михаела беше најдобар стрелец.

Настовска во Атлетико доаѓа од прилепска Цевитана, а претходно настапуваше и во Ријека во Хрватска. Екипата на атлетико есенскиот дел го заврши со 7 победи од 7 натпревари со максимални 21 бод на своето конто. Во пролетниот дел оди со цел да го задржи првото место и да се врати во првата лига, а во таа пролетна борба за првото место најсериозен конкурент е Вардар.

Првопласираниот тим од втората лига директно патува во првата лига, а пак второпласираниот игра бараж меч со деветто пласираниот тим во првата лига.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи