ВИДЕО – 10 ПРАШАЊА СО – Добрила Грашеска, музичарВо ова издание на „10 ПРАШАЊА СО“ имавме навистина пријатен разговар со секогаш расположената Добрила Грашеска, музичар, која одговараше на многу наши прашања од типот зошто нема возачка дозвола, кога е задумана што прави со косата, што е она најприлепското во неа, освен бои и лакови што друго добро меша, ни раскажа и за тоа што прави како копирајтер. Исто така ни долови какво е чувството да се затвори МТФ Војдан Чернодрински, ни кажа и за тоа дали ќе станела заболекарка ако не била пејачка и уште неколку други прашања. А го имавме задоволството и да ни запее една од нејзините прекрасни мелодии.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи