ВИДЕО – Прекрасна изведба на „Заветна“ од женскиот хор при ООУ „Климент Охридски“ и здружението „Преродба“По повод деновите што доаѓаат, Светскиот ден на музиката и воедно распустот на учениците, женскиот хор од ООУ „Климент Охридски“ – Прилеп и членовите од здружението на жени „Преродба“ со уште една преработена македонска песна на сите ученици им посакуваат убави летни денови исполнети со радост, среќа и спокојство.

„ООУ „Климент Охридски“ – Прилеп со нашиот хор остануваме на курсот на негување на старите македонски песни со надеж до година да препееме уште многу песни со многу нови членови. Хорот го води нашата наставничка по музика, ментор Маја Џопа“, велат ова училиште.

 

 

По повод деновите што доаѓаат..светскиот ден на музиката и воедно распустот на нашите ученици…женскиот хор од нашето училиште и верните другари од здружението “Преродба”со уште една преработена македонска песна на сите ученици им посакуваат убави летни денови исполнети со радост,среќа и спокојство.🌿🎄🧚‍♂️🙏
А ние…со нашиот хор остануваме на курсот на негување на старите македонски песни со надеж до година да препееме уште многу песни со многу нови членови…кој го води нашата наставничка по музика…ментор Маја Џопа 💪❤️💪🇲🇰

Posted by Ахил Јаков on Недела, 16 јуни 2024

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи