Прилепчанецот Сашо Башески победи во „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вчера вечер победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“.

Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за фаворит, остави голем впечаток кај публиката ширум Балканот и заслужено се најде во завршницата.

„Не’ направи многу горди. Многу сум среќна. Ти благодарам што не’ потсети на едно убаво време кога се пееше не само со грло, туку и со емоции“, му порача нашата Калиопи која му ја врачи наградата.

Сашо ѝ се заблагодари и кажа дека ова ни на сон не го очекувал.

„Сакам да им се заблагодарам на сите, на продукцијата, на овие мои колеги во шоуто кои пред се’ се добри луѓе. Ова нема никогаш да го заборавам“, рече тој.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи