„10 ПРАШАЊА СО“ со Сашко Чупетрески – Чаче„УБАЈ МОЈ“ градов многу си го сакам, Прилеп e многу убав. Можеме многу повеќе да направиме за него, сите сплотени. Ни фали приказна, тие што се тука да останат тука, а тие што се надвор да си се вратат дома. Ова е главната порака од краткиот разговор, што го направивме во рубриката „10 ПРАШАЊА СО“ со Сашко Чупетрески, кој малку мина го знаат вака, а цел град го знае како ЧАЧЕ. Чаче, 25 години варди да не падни Градскиот саат, на истото место 2 и пол децении, 17 години како парфимерија, 8 години како една од најпознатите кафетерии во Прилеп. Еснаф, човек од кој што има многу што да се научи. Чаче раскажува зошто Чаче и Чаче, а Чоше е Чоше, што му недостасува на Прилеп, што треба да промени, колку време нема ставено гел на косата, кој е најдобриот шампон за жени, како би се викал Прилеп ако е парфем и уште многу други интересни прашања.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи