ВИДЕО – Прилеп го одбележа патрониот празник Свети Никола – акцентот ставен на еднаквоста и хуманоста

Свети Никола од оваа година нека биде ден на хуманоста и еднаквоста. Сите ние во овие празни денови да им

Дознај повеќе

Втор ден студентски протест во Тетово – ултиматум за универзитетите и Министерството за образование

Втор ден од студентските протести во Тетово. Студентите протестираат на градскиот плоштад, улиците и пред двата универзитета во градот –

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien