ВИДЕО – Навреме отворени гласачките места во Прилеп, Крушево, Кривогаштани и Долнени, се гласа во мирна и демократска атмосфера

Утрово навреме се отворени сите 142 гласачки места во Општина Прилеп, на кои 63.989 граѓани со право на глас ќе

Дознај повеќе

ВИДЕО – По 5-ти пат во Крушево се одржа спезијализирана ревија на изворни македонски шарпланинци

По 5-ти пат во Крушево на Гумење се одржа спезијализираната ревија на изворни македонски шарпланинци, на која учествуваа 30-тина кучиња

Дознај повеќе

ВИДЕО – Жителите на Мариово заборавени од државата, за 30 години не ги посетил ниту еден премиер или претседател

Урнатини и пустoш. Ова е денешната слика на Мариово, каде во прилепскиот дел има останато нешто над 150 жители на

Дознај повеќе

Кривична за прилепчанка која продавала пиротехнички средства

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 31 годишната Л.Л. од Прилеп поради постоење основи на сомневање

Дознај повеќе

Бугарско издание на поетска книга од прилепчанецот Филип Димкоски

Во  издание на издавачката куќа „Палмира“ од Стара Загора, Р. Бугарија, деновиве од печат излезе бугарското издание на поетската книга

Дознај повеќе

ПрилепНаТочак: Има место за велосипедски патеки и ленти, треба само поинаков поглед

Прилеп има неколку велосипедски патеки, кои најверојатно или ги немате забележано или ги избегнувате затоа што се во многу лоша

Дознај повеќе

Еурокомпозитовци уште кампираат пред Влада

Десетина претставници на 153-цата работници прогласени за технолошки вишок на прилепски „Еурокомпозит” остануваат на протест пред Владата, иако претставници на

Дознај повеќе

ОО СДСМ Прилеп : Економијата тргна напред, лани рекордно ниво на странски инвестиции од 624,5 мил. евра, отворени 26.600 нови работни места

Тоа што Груевски го пишува по социјалните мрежи од скапите хотели во Будимпшта, младите од ВМРО-ДПМНЕ денеска го читаат на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien