ВИДЕО : Како астронаутите одат во тоалет ?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Дали некогаш сте се запрашале како астронаутите одат во тоалет. Погледнете ги овие две видеа кои на доста интересен начин објаснуваат како астронаутите ги вршат и двете потреби : )))), големата и малата.

 

This Is How Astronauts Poop In Space

This is how astronauts poop in space. ?

Posted by Seeker on вторник, 15 август 2017

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи