„Хроника на еден сон“ во петок во театарот „Војдан Чернодрински“

Facebook
Twitter
Email
Print

Претставата „Хроника на еден сон“, во режија на Ивана Ангеловска, пред прилепската публика ќе биде прикажана во петок во 20 часот во театарот „Војдан Чернодрински“.

 

„Хроника на еден сон“ го прикажува мутирањето на човечката потреба од среќа во садистичка зависност и опсесија. Ги лови моментите кога базичната човечка потреба за реализирање на сонот се претвора во сениште кое станува опсесија на личноста.

 

Влезниците можат да се набават на билетарницата од театарот во четврток и петок од 10 до 13 часот, како и два часа пред почетокот на претставата.Резервации на тел. 076-442-378.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи