Фестивал на новиот германски филм во кино „Мис Стон“

Од од 12 до 14 октомври во киното „Мис Стон“ ќе се одржи фестивал на новиот германски филм.

 

Програма :

 

  • Четврток 12.10.2017 – 20.00 часот „Tschik“ ( Чик )

 

  • Петок 13.10.2017 – 18.00 часот – „Тони едерман“, а во 20.00 часот – „Xерберт“

 

  • Сабота 14.10.2017 – 16.00 часот – „Авантурите на Нели“, 18.00 часот. – „ На иста вистина“, 20.00 часот.- „24 недели“

 

Влезот е слободен !

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.