Фестивал на новиот германски филм во кино „Мис Стон“

Facebook
Twitter
Email
Print

Од од 12 до 14 октомври во киното „Мис Стон“ ќе се одржи фестивал на новиот германски филм.

 

Програма :

 

  • Четврток 12.10.2017 – 20.00 часот „Tschik“ ( Чик )

 

  • Петок 13.10.2017 – 18.00 часот – „Тони едерман“, а во 20.00 часот – „Xерберт“

 

  • Сабота 14.10.2017 – 16.00 часот – „Авантурите на Нели“, 18.00 часот. – „ На иста вистина“, 20.00 часот.- „24 недели“

 

Влезот е слободен !

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи