ВМРО-ДПМНЕ: Илија Јованоски промовира проекти понудени во програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Секој ден Илија Јованоски промовира проекти кои се понудени во програмата на ВМРО-ДПМНЕ од последните парламентарни избори, а дел се и реализирани, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ за денешната прес конференција на на кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ, Илија Јованоски.

 

Реакцијата ја пренесуваме во целост.

„Горди сме што Илија Јованоски – Муцето, кандидат за градоначалник секој ден промовира проекти на ВМРО-ДПМНЕ понудени во програмата на последните парламентарни избори.

Еве денес ветува дека ќе изгради театар, проект кој беше промовиран и ветен токму од ВМРО-ДПМНЕ.

Срамно е, што Илија Јованоски – Муцето, секојдневно држи прес-конференции, стоејќи пред реализирани проекти на Марјан Ристески и ВМРО-ДПМНЕ! Но, многу жално е, кандидат за градоначалник на СДС да не понуди ниту еден свој, реално остварлив проект во текот на цела кампања!

Добро е што Илија Јованоски детално ја прочитал и разработил целата програма на ВМРО-ДПМНЕ! Но, добро ќе беше да покажеше барем малку срам, штом излегува со туѓи проекти и ги промовира како свои.

Не се иди на власт со лажни ветувања и насилство кое го поддржувате и поттикнувате. Само продолжете со уништување на билборди, кинење на плакати, заплашување и заканување на луѓе.

Прилепчани го гледаат ова и го ценат! Затоа Г-не Јованоски, на 15-ти Октомври со заокружување на бројот 13, граѓаните повторно ќе дадат поддршка на Марјан Ристески и ВМРО-ДПМНЕ“, се вели во реакцијата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи