Видео-Попоски: Празнување на сите кои дале лични жртви за слободна Македонија

Во очи на големиот празник 11 октомври, ред е да оддадеме почит на сите оние кои со својот живот и со лична жртва имаат обезбедено денес да живееме во независна држава. Треба да продолжиме со почитување на традицијата, со празнување и означување на сите кои дале лични жртви за оваа слободна Македонија, изјави поранешниот министер за надворешни работи Никола Попоски, при денешната посета на Прилеп.

 

Изјавата ја пренесуваме во целост.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи