ВИДЕО : Во Прилеп се одржа најдоброто „Tunning car show“ во Македонија

По повод големиот национален празник „11 Октомври“ денеска во Прилеп по 10-ти јубилеен пат се одржа најдоброто „Tunning car show“ во Македонија.

 

Во центарот на градот имаше поставено над 300 возила, олдтајмери, спортско-модифицирани возила, теренци, но и луксузни автомобили.

 

Погледнете го видеото и уживајте во овие овие несекојдневни автомобили.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.