ВМРО-ДПМНЕ : Го охрабруваме Велески истата порака да ја упати до членовите на СДС

Од О.К. на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп денеска реагираа на прес конференција на претседателот на О.О. на СДСМ Прилеп, Сашо Велески, кој изјави ВМРО-ДПМНЕ да не се осуделе да купуваат гласови на изборите. Од ВМРО-ДПМНЕ пак му одговорија истата порака Велески да ја упател до членовите на СДС.

 

 

Реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ ја пренесуваме во целот.

 

 

„Денес Сашо Велески од редовите на СДС одржа прес конференција во која повикува да не се употребувале методи на купување гласови, нудење мито, упатување закани и уцени до гласачите.

 

 

Ние како ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, го поддржуваме во кажаното и го охрабруваме истата порака да ја упати до членовите на СДС, кои во 2005-та година во Сточен Пазар полнеа кутии, за да истиот тој Сашо Велески биде директор на Регионална депонија. Во прилог на неговиот прес, даваме поддршка истото да им го пренесе и на Живко Силјаноски, Светлана Велеска и други лица од Агенцијата за вработување, кои се ставија во улога на партиски послушници.

 

 

Народот нема да потклекне пред вашите притисоци. На 15-ти октомври, ќе гласа за уште една победа на Марјан Ристески и советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија.“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи