Меси ќе стане татко по трет пат

Facebook
Twitter
Email
Print

Лионел Меси имаше фантастична недела во која успеа да ја спаси Аргентина и со хет-трик против Еквадор да ја донесе до Светското првенство во Русија во 2018, а сега неделата ја заврши со одлична вест – со сопругата Антонела Рокуцо го очекуваат своето трето дете.

 

Двојката веќе има два сина, Матео и Тијаго, и прашањето е дали сега конечно ќе добијат девојче. Антонела Рокуцо ја објави веста на „Инстаграм“ со одлична фотографија на која нејзините момчиња го допираат стомакот додавајќи „семејство од пет“.

 

И главниот ривал на ѕвездата на Барселона, Кристијано Роналдо, исто така очекува принова во семејството – неговата девојка Георгина Родригез го очекува четвртото дете на Роналдо.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи