Арпад Штербик прогласен за играч на колото во ЛШ

Facebook
Twitter
Email
Print

Голманот на Вардар, Арпад Штербик по одличната партија против Барселона, покрај тоа што се најде во тимот на колото, тој беше прогласен и за најдобар играч во второто коло од Лигата на шамиони во ракомет.

 

Вардар одигра одлична одбрана на мечот против Барселона. Каталонците постигнаа само 24 гола, а големи заслуги за тоа одат на адреса на Арпад Штербик.

 

Голманот на Вардар имаше 15 одбрани од кои десет во првиот дел. Со одличните одбрани на дуелот со Барселона апсолутно заслужено го доби признанието за најдобар ракометар во петтото коло од Лигата на шампионите.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи