Поради штрајк на грчките цариници затворена границата со Грција

Facebook
Twitter
Email
Print

Поради штрајк на грчките царински служби денеска ќе биде во прекин сообраќајот на државната граница помеѓу Република Македонија и Република Грција. Границата ќе може да ја поминат само пешаци.

 

Како што соопштија од МВР, на граничниот премин Богородица прекинот ќе биде 24-часовен, почнува денеска во 6 часот, исто како и на граничниот премин Меџитлија, каде прекинот е најавен од 6:30 часот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи