360 степени турнеја во Меѓународната вселенска станица

Google Street View понуди интерактивна турнеја на Меѓународната вселенска станица по повод 48-годишнината од првото слетување на човечки екипаж на месечината.

 

Турнејата ви овозможува буквално да ги истражувате сите 15 модули и посета на приклучни возила на ISS во 360 степени.

 

За да се изработи оваа турнеја тимот на Street View работеше со НАСА во вселенскиот центар Џонсон во Хјустон, Тексас и Центарот за вселенски летови на Маршал во Хантсвил, Алабама, за да дизајнира метод без гравитација за собирање на слики со користење на DSLR фото апарати.

 

За да погледнете како изгледа станицата во 360 степени кликнете тука :

МЕЃУНАРОДНА ВСЕЛЕНСКА СТАНИЦА.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи