Biggus Dickus – Епска класика на легендарните Монти Пајтон

Брилијантна сцена од епската комедија „Животот на Брајан“ од легендарните Монти Пајтон. Тоа што ја прави оваа сцена уште посмешна е фактот што центурионите се само обични статисти кои што не се запознати со сценариото, а притоа им е наложено дека доколку сакаат да бидат платени не треба да се смеат во текот на снимањето на целиот дел.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи