Biggus Dickus – Епска класика на легендарните Монти Пајтон

Брилијантна сцена од епската комедија „Животот на Брајан“ од легендарните Монти Пајтон. Тоа што ја прави оваа сцена уште посмешна е фактот што центурионите се само обични статисти кои што не се запознати со сценариото, а притоа им е наложено дека доколку сакаат да бидат платени не треба да се смеат во текот на снимањето на целиот дел.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.