ВИДЕО : Огнено торнадо снимено во Португалија

Facebook
Twitter
Email
Print

Португалските пожарникари успеале да снимат видео од огнено торнадо. Овој природен феномен беше снимен пред неколку денови во текот на катастрофалните пожари, од кои настрадаа повеќе од 100 лица.

 

Владата на Португалија побара меѓународна помош и смета дека пожарите кои избија на повеќе локации се подметнати.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи