ВИДЕО : Огнено торнадо снимено во Португалија

Португалските пожарникари успеале да снимат видео од огнено торнадо. Овој природен феномен беше снимен пред неколку денови во текот на катастрофалните пожари, од кои настрадаа повеќе од 100 лица.

 

Владата на Португалија побара меѓународна помош и смета дека пожарите кои избија на повеќе локации се подметнати.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.