„Пеколот“ на белградска Маракана

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Тунелот низ кој играчите на Арсенал требаше да поминат за да излезат на теренот на белградска „Маракана“ на вчерашниот натпревар против Црвена Звезда во Лига Европа и атмосферата со која беа пречекани од Делиите се дефинитивно „застрашувачки“.

 

 

Натпреварот го добија Топџиите со резултат 0:1, со гол на Журу во 85-та минута, откако 5 минути претходно по добиениот втор жолт картон беше исклучен Родич.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи