ВИДЕО : Спектакл на вториот ден од „Мacedonian trophy 2017“

Љубен Динев и Димитар Нејков e екипажот од Бугарија кој е победник на годинешното второ по ред „Мacedonian trophy“ во категоријата hard trophy, кое денеска се одржа во мото арената Лагово кај Прилеп.

 

„Мacedonian trophy“ е единствена манифестација од овој вид во Македонија и нејзин организатор е клубот „Офф роуд Прилеп“. Денеска беше вториот ден од настанот, а вчера натпреварот се одржуваше во околината на Прилеп, при што учесниците требаше да изминат 30 километри и да поминат на 7 критични точки на стазата.

 

На манифестацијата учестуваа стотина натпреварувачи од Бугарија, Србија, Грција и Македонија.

 

И денеска екипата на Инфо Компас направи екслузивно видео од овој несекојдневен спектакл кој се одвиваше на специјално направената стаза за вакви спортови кај Лагово.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи