Хит на социјалните мрежи: Четири мали девојчиња ја пеат „Слушам кај шумат шумите“

Четири мали девојчиња од душа ја отпеаја „Слушам кај шумат шумите“ додека се возеа во автомобил и станаа хит на социјалните мрежи.

 

Next Time направија бум со преработката на „Слушам кај шумат шумите“, а со тоа придонесоа и помладите генерации да ја засакаат оваа стара македонска песна.

 

Видеото оригинално беше објавено на фан страната на Next Time, но само за неколку часа се прошири вирално.

 

„Една од главните причини зошто се обработуваат овие стари народни изворни песни!!! Срциња :)“, стои во објавата на Next Time.

 

Edna od poentite zosto se obrabotuvaat starite izvorni pesni!…

Edna od glavnite pricini zosto se obrabotuvaat ovie stari narodni izvorni pesni!!!
Srcinja:)

Posted by Next Time on Friday, October 20, 2017

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи