СДСМ : Од денеска сите имаат евтина тарифа за струјата

Facebook
Twitter
Email
Print

Од денеска ветувањето за евтина тарифа на струјата е целосно исполнето. Секое домаќинство може да користи евтина тарифа на струјата секој ден од 14 до 16 часот, како и од 22 часот в сабота до 7 часот в понеделник. Ова значи пониски сметки за електрична енергија и повеќе пари во семејните буџети, соопшти СДСМ.

 

 „Укината е и радиодифузната такса, со што дополнително се намалуваат трошоците за живеење и остануваат повеќе пари кај граѓаните. Владата предводена од СДСМ продолжува со одговорното, домаќинско и транспарентно работење, што обезбедува можности за сите и повеќе пари кај граѓаните“, се вели во соопштението од СДСМ.

 

Од партијата додаваат дека по заокружувањето на промените на локалните избори, таквиот пристап во работата продолжува и на локално ниво кога новите општински администрации предводени од СДСМ ќе работат одговорно и во интерес на сите граѓани.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи