Видео: The Hounds најавуваат одлична забава на промоцијата на новата песна и нивниот прв албум

Оваа година The Hounds  прославија 8 години од своето постоење, 8 години полни со свирки, добра забава, пренесена позитивна енергија и емоции помеѓу нив и нивната публика. Како што ни најави Златко Карчески, басист и лидер на бендот, последната песна од нивниот прв албум е завршена.

 

Промоција на истата со спот, а воедно и промоција на нивниот албум ќе има кон средината на јануари, за кога ветуваат и одлична забава и настан со кој ќе се претстават пред целата македонска јавност.

 

Целиот разговор со Карчески погледнете го во видео интервјуто.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи