Турската полиција уапси стотина исламисти во серија рации во Анкара

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Турската полиција спроведе масовна рација во Анкара против осомничени припадници на организации поврзани со групата Исламска држава (ИД), при што се уапсени 101 лице.

 

Како што јави агенцијата Анадолија, во операцијата учествувале над 1.500 полицајци.

 

Во акцијата бил извршен претрес на околу 250 локации, при што биле запленети оружје и документи.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи