Јунајтед добива нов дрес од „Адидас“, ќе игра во розово!

Facebook
Twitter
Email
Print

„Адидас“ пред извесен период направи дрес во розова боја за Јувентус, а исто така, не го одбегна и Манчестер Јунајтед, кому му приготви нова гарнитура.

 

 

Гостинскиот дрес на „Ѓаволите“ за следната сезона ќе биде розов со црни линии и апликации. Дресот ќе биде инспириран од старата фудбалска секција на весникот „Манчестер Ивнинг Њус“ која беше крстена „Фудбал во розово“.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи