Силен земјотрес го погоди Тибет

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Земјотрес со магнитуда од 6.3 степени по Рихтерова скала го погоди Тибет, соопшти Американскиот геолошки институт.

 

Земјотресот се случил во 6.34 часот по локално време на длабочина од 10 километри. До сега нема податоци за материјална штета или човечки жртви.

 

Кинеската агенција „Синхуа“ јави дека земјотресот предизвикал прекин на електричната енергија и оштетувања на инфраструктурата и објектите во селата во тој регион, а земјотресот го почувствувале и жителите во југозападните делови на Кина

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи