УЕФА ја заврши истрагата, Рома ја чека жестока казна

Facebook
Twitter
Email
Print

УЕФА ја завршува истрагата околу расистичките напад од страна на навивачите на Рома против Челзи во Лигата на шампионите во Лондон.

 

На мета на навивачите на римскиот клуб беше Антонио Рудигер кој изминатово лето во Челси пристигна токму од редовите на Рома. Рудигер постојано беше навредуван на расна основа на дуелот на „Стемфорд бриџ“.

УЕФА веднаш по мечот објави дека ќе го истражи овој случај , па сега веќе имаат доволно докази да го санкционираат римскиот клуб. Италијанските медиуми пренесуваат дека УЕФА веќе донела одлука која ќе биде соопштена во следните денови. Како што се наведува, се работи за жестока санкциија.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи