Нови 8 медали за џудо клубот „Бушидо“ од Прилеп на меѓународниот турнир во Ниш

Facebook
Twitter
Email
Print

На Меѓународниот турнир во џудо „NIS-NAISSUS“ кој се одржа во основото училиште „Мика Антиќ“ во Ниш, Србија, џудо клубот „Бушидо“ од Прилеп ги бранеше боите на Македонија со 11 натпреварувачи од кои 8 се закитија со медали. Учесниците се натпреваруваа во 2 категории – постари пионери и помлади пионери.

 

Медали освоија :

 

Милена Атанасоска – 1 место

 

Сара Атанасоска – 2 место

 

Мартина Јанкоска – 2 место

 

Антонио Талески – 2 место

 

Бојан Мојсоски – 3 место

 

Маринела Атанасоска  – 3 место

 

Стефан Талески – 3 место

 

Ема Димитриоска  – 3 место

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи