Питер Крауч со нов рекорд во Премиерлигата

Facebook
Twitter
Email
Print

Фудбалерот во редовите на Стоук и поранешен репрезентативец, Питер Крауч со вчерашниот настап против Брајтон успеа да забележи нов рекорд во Премиерлигата.

 

Напаѓачот на Стоук, во 73.минута го замени Шаќири и влезе во игра како замена, дури по 143. пат во неговата кариера. Но, неговото влегување не донесе победа, како минатиот пат кога успеа да постигне гол како резерва против Лестер. Тој го помина рекордот на екс-напаѓачот на Њукасл, Шола Амеоби.

 

Во претходниот период, Крауч стана и играч кој успеал да постигне најмногу голови со глава. Тој постигна 51 голови со глава и влезе во книгата на рекорди во Премиерлигата.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи