ВИДЕО – Инцидент во српското собрание: Лидерот на Двери со компјутерско глувче гаѓаше пратеник

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Лидерот на српската партија Двери, Бошко Обрадовиќ, со компјутерско глувче го гаѓаше претседателот на Одборот за административни прашања, Александар Мартиновиќ.

 

 

Инцидентот се случил кога Мартиновиќ му го одзел зборот на Обрадовиќ. Најпрво настанала вербална расправија, по што Обрадовиќ со компјутерско глувче го нападнал Мартиновиќ.

 

„Не можеш да го правиш тоа Мартиновиќ, што ти значи тоа? Не виде дека тројца пратеници се јавија за збор? Што глумиш? Мислиш дека сите сме будали тука?“, му се обратил Обрадовиќ на другиот пратеник.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи