Брутален нокаут, дури и победникот се фати за глава

Facebook
Twitter
Email
Print

Еден од набруталните нокаути во ММА во светот е виден минатиот викенд при Golden Ticket Fight Promotions.

 

Самуел Илницки во борба против Соломон Роџерс победи со нокаут, кој беше толку брутален што дури и тој се фати за глава.

 

Сиротиот Роџерс го спишти гардот, не очекувајки удар, но Илницки со суперсилен хајкик го прати противникот дирекно на подот.

 

Погледнете:

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи