ВИДЕО: Се гледаме во Русија – 32 тима, 32 честитки

Facebook
Twitter
Email
Print

На само еден ден од ждрепката за Светското фудбалско првенство кое треба да се одржи во Русија во 2018 година, ФИФА објави видео во кое по еден играч од сите 32 репрезентации го честита пласманот на некоја селекција.

 

Па, така Нејмар во име на Бразил ги поздрави Ирнаците, Роналдо и Португалија и посакаа добродојде на Франција, Модриќ и честита на Шведска, а Лихштајнер прозборе хрватски, додека Меси ги поздрави Колумбијците…

 

Меѓу 32-та учесници, дебитанти на Мундијалот ќе бидат Исланд и Панама. Светското првенство ќе се игра од 14 јуни до 15 јули следната година.

 


 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи