Стадионите на кои ќе се игра Мундијалот во Русија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Ова се стадионите каде ќе се игра Светското првенство во Русија наредната година.

 

 

Стадион Лужники – капацитет 80.000 гледачи

Вредност : 400 милиони долари

 

Стадион Спартак – капацитет 45.360 гледачи

Вредност : 430 милиони долари

 

Стадион Фишт – капацитет 47.695 гледачи

Вредност : 519 милиони долари

 

Стадион Казан Арена – капацитет 45.379 гледачи

Вредност : 439,7 милиони долари

 

Стадион Мордовиа Арена – капацитет 44.442 гледачи

Вредност : 300 милиони долари

 

Стадион Ростов Арена – капацитет 45.145 гледачи

Вредност : 330 милиони долари

 

Стадион Нижни Новгород – капацитет 44.899 гледачи

Вредност : 330 милиони долари

 

Централниот стадион во Екатеринбург  – капацитет 35.696 гледачи

Вредност : 215 милиони долари

 

Самара Арена треба да биде завршена во 2018 година – капацитет 44.807

Вредност : 320 милиони долари

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи