ВИДЕО: Лука Циндриќ го има најубавиот гол во ЛШ за 2017 година, гол кој вечно ќе се памети!

Facebook
Twitter
Email
Print

Европската ракометна федерација ја објави компилацијата на најдобрите 30 голови за 2017 година, а сите можете да претпоставите чиј е број 1.

 

Голот на централниот бег на Вардар во полуфиналето а Ф4 во Келн против Барселона во последните мигови од натпреварот со кој Вардар обезбеди финале, а потоа и го освои трофејот, се најде на врвот во изборот на ЕХФ – ТОП 30 погодоци.

 

Од македонските ракометари, во овој избор на ЕХФ е и голот на Дејан Манасков против Киелце, а од вардаровите играчи се погодокот на Иван Чупиќ во финалето против ПСЖ, како и гол на Тимур Дибиров.

 

Тука е и поранешниот играч на македонскиот и европски шампион Алекс Душебаев.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи