ВИДЕО: Го имаме промашувањето на годината

Facebook
Twitter
Email
Print

Волфсбург и Лајпциг одиграа реми (1:1) во натпревар од 16-то коло од Бундес лигата, а натпреварот го одбележа неверојатното промашување на Ориги.

 

Домашната екипа и тоа како има за што да жали, откако Дивоцк Ориги во 78. минута промашни нешто што никој, па и тој самиот не би можел да го објасни.

 

Играчот кој игра како позајмен од Ливерпул доби топка како што можеше да посакува, на три метра пред голот на гостите, а притоа околу себе немаше противнички голман, па мрежата беше празна. Сепак Ориги биеше многу непрецизно и високо над голот, па така ова промашување сигурно ќе влезе во изборот за најдобрите сезонава во Бундеслигата.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи