Резултати од вчерашните 7 натпревари од светиниколскиот турнир

Во спортската арена „Сонце“ синоќа се одиграа првите 7 натпревари од светиниколскиот турнир во мал фудбал. Турнирот го отворија екипите на Полициска станица Прилеп и Коњска сила кој заврши 3 : 1.

 

Ова се резултатите од вчерашните натпревари :

 

ЕКИПИ РЕЗУЛТАТИ
П.С. – Прилеп – Коњска сила

3 : 1

Мулти Фикс – Скара Балче

4 : 3

Теа Андреа – Теко Солар

1 : 3

Буларт Констракшн – Мит Карнем

8 : 3

Ковалски Теракота – Инфинити

3 : 0

Витаминка – Центар за возила Прва Прилеп

3 : 0

Сливница – ФК „Црнилиште“

6 : 1

 Распоред на денешните натпревари за турнирот во мал фудбал :

 

СЕНИОРИ :

19.00 часот – Црна Река – Портал
19.50 часот – Тргачо – ФК Големо Коњари
20.40 часот – Ресторан Т’га за Југ – Мермерен комбинат
21.30 часот – Марфил – Стипта Комерц

 

 ВЕТЕРАНИ

16.30 часот – ОМР Прилеп – Комфи Ангел
17.20 часот – Изофас – Стари Волци
18.10 часот – Портал –Електро елементи-Паркетар Горан

 

Влезот за сите посетители е бесплатен !

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи