Резултати од третиот ден на светиниколскиот турнир

Вчера се одиграа 6 натпревари во рамките на третиот ден од светиниколскиот турнир во Прилеп. Сениорите одиграа пет натпревари, а додека ветераните една.

 

Резултати од третиот ден на турнирот ( четврток 14.12.2017 ) :

 

 

СЕНИОРИ   

 

„Виталиа-Ветаџока” – “Бучин”    4:3

 

„Мите Транс” – “Млади Таленти”    3:1

 

„Твинс Транс” – “Плинови Монт”    6:0

 

„Лајт Пролетер” – “Теа-Тео–Тобако дисконт”    1:0

 

„2006 Зоки” – “Милакс ИНГ”    3:1

 

 

ВЕТЕРАНИ

 

„Златна рака – Мермерен комбинат”    3:0

 

 

 

 

Распоред  на натпреварите за турнирот во мал фудбал за денес ( петок 15.12.2017 ) :

 

 

ВЕТЕРАНИ            

 

16.30  часот „ОМР Прилеп“ – „Локален Спортски Сојуз “

 

СЕНИОРИ

 

17.20  часот  „Мермерен комбинат” – “Мите Транс”

 

ВЕТЕРАНИ

 

18.10  часот „Портал” – “Мермерен комбинат”

 

СЕНИОРИ

 

19.00  часот „ФК Црнилиште” – “Коњска Сила”

 

19.50  часот „Витаминка” – “Дебреште”

 

20.40  часот „ФК Големо Коњари” – “Лајт Пролетер”

 

21.30  часот  „Бучин“ – „Теко Солар”

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи