Резултати и табели од четвртиот ден од турнирот во мал фудбал „Св. Никола“

Вчера се одиграа 7 натпревари во рамките на 4 ден од започнувањето на турнирот во мал фудбал Свети Никола во Прилеп. Се одиграа два натпревари помеѓу ветераните и 5 помеѓу сениорите.

 

 

Ова се резултатите од вчерашниот ден :

 

 

ВЕТЕРАНИ 

 

„ОМР Прилеп”– “Локален Спортски Сојуз”    2:3
„Портал” – “Мермерен комбинат”    2:0
 

СЕНИОРИ

 

„Мермерен комбинат”–“Мите Транс”    1:11
„ФК Црнилиште” – “Коњска Сила”    1:2
„Витаминка” – “Дебреште”    4:1
„ФК Големо Коњари” – “Лајт Пролетер”    1:3
„Бучин“ – „Теко Солар”    0:3

 

 

Во прилог моменталната состајба и табелите :

 

 

 

 

Распоред на натпреварите за турнирот во мал фудбал СВЕТИ НИКОЛА – 2017, 16. Декември.2017 година ( Сабота )

 

ПИОНЕРИ генерација 2005 

 

10.00 часот „Дониа“ – „Кабелнет“

 

10.40 часот “Кафе Вирус” – “Победа”

 

ПИОНЕРИ генерација 2006

 

11.20 часот “Ла Костас -Победа” – “Меди Колароски”

 

ПИОНЕРИ генерација 2005

 

12.00 часот “Дониа“ – “Победа”

 

12.40 часот “Кабелнет” – “Кафе Вирус”

 

ПИОНЕРИ генерација 2007

 

13.20 часот “Победа” – “Касни Порасни”

 

14.00 часот “Теко Солар Јуниор” – “Корзо”

 

СЕНИОРИ

 

16.00 часот „П.С. – Прилеп“ – „ФК Црнилиште“

 

ВЕТЕРАНИ

 

16.40 часот “Изофас” – “ОМР – Прилеп”

 

17.20 часот “Локален Спортски Сојуз” – “Изофас“

 

СЕНИОРИ

 

18.10 часот “Портал” – “Ковалски -Теракота”

 

19.00 часот “Црна Река” – “Инфинити”

 

19.50 часот “Ковалски – Теракота” – “Црна Река”

 

20.40 часот “2006 Зоки” – “Мулти Фикс”

 

21.30 часот “Скара Балче“ – „2006 Зоки”

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи