Здравјето на Младиќ критично лошо, во Хаг пристигнуваат лекари од Србија

Facebook
Twitter
Email
Print
Здравстевената состојба на некогашниот генерал Ратко Младиќ, значително се влошила, откако пред месец дена му беше изречена доживотна казна од Хашкиот трибунал.
Како што дознава српски „Курир“, во Хаг итно пристигнува лекарска екипа од Србија, кои треба да го прегледаат Младиќ и да дадат мислење за неговата состојба.

Сепак, како што наведува медиумот, од затворската ќелија на Младиќ, при претрес, исчезнал неговиот медицински картон. Како се изгубил медицинскиот картон се уште не е познато.

 

Неговиот син Дарко смета дека сето тоа се случува намерно.

 

„Неговата стуација е лоша, се плашиме дека може да умре“, рекол неговиот син.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи