Резултати и табели од шестиот ден на светиниколскиот турнир во мал фудбал

Вчера се одиграа 14 натпревари во рамките на 6-тиот ден од светиниколскиот турнир во мал фудбал. Шест натпревари се одиграа помеѓу пионерите, 7 помеѓу сениорите и еден помеѓу ветраните.

 

Резултати од вчерашниот ден на турнирот :

 

 

ПИОНЕРИ генерација 2005 

 

„Слаткарница Дизниленд“ – „Кафе Вирус“    2:1

 

ПИОНЕРИ генерација 2006

 

„Меди Колароски” – “Алек Палада Фриз. салон”    1:4

„Ла Костас-Победа”–“Алек Палада Фриз. салон”    3:3 (4-3) пен.

 

ПИОНЕРИ генерација 2007

 

„Теко Солар Јуниор” – “Победа”    2:1
„Касни Порасни” – “Корзо”    1:2

 

ПИОНЕРИ генерација 2005

 

„Кабелнет” – “Слаткарница Дизниленд”    0:4

 

 

СЕНИОРИ

 

„Буларт констракшн“ – „Плинови Монт“    1:2
„Твинс Транс” – “Буларт Констракшн”    7:1
„Мит Карнем” – “Твинс Транс”    3:3  (4-3)пен.
„Волци” – “Тргачо”    3:1
„Марфил” – “Витаминка”    2:0
„Центар за возила Прва Прилеп” – “Марфил”    0:6
„Млади Таленти” – “Мермерен комбинат”    4:2

 

ВЕТЕРАНИ 

 

„Комфи Ангел” – “Пекара Илсун Дебреште”    3:0

 

 

Распоред на натпреварите за денес  18 декември.2017 година ( Понеделник ) :

 

СЕНИОРИ 

16.20 часот “Тео-Теа Тобако Дисконт” – “Тргачо“
17.10 часот “ФК Големо Коњари” – “Волци“
18.00 часот “Виталиа-Ветаџока” – “Теа-Андреа“
18.50 часот “Инфинити” – “Портал“

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи