Атлетико ги пријави Каталонците во ФИФА за нелегално врбување на Гризман

Facebook
Twitter
Email
Print

Откако вчера каталонскиот спортски весник „Ел Мундо Депортиво“ објави дека Барселона започнала преговори со Ентоан Гризман, француската ѕвезда на Атлетико Мадрид за трансфер на „Камп Ноу“, вистински шок следеше денеска со одговорот од шпанската престолнина.

 

Атлетико ги пријави каталонците во ФИФА за нелегален пристап и врбување на Гризман што е сосема спротивно на правилата, со оглед на тоа што прво треба да се договори обештетувањето со клубот.

 

„Атлетико Мадрид ја пријави Барса за обидот на Барселона кон Гризман. Атлетико е гневен по јавно објавените информации дека Барселона веќе преговарала со Гризман, откако директор на клубот јавно призна дека е остварен првиот контакт со фудбалерот, кој има важечки договор со мадридскиот клуб“, пишуваат светските медиуми.

 

Останува да видиме како ќе заврши оваа приказна и дали со ова се губат можеби шансите Гризман да се пресели на „Камп Ноу“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи