Резултати и табели од седмиот ден на светиниколскиот турнир во мал фудбал

Вчера се одиграа 4 натпревари помеѓу сениорите во рамките на 7-миот ден од светиниколскиот турнир во мал фудбал.

 

 

Резултати од вчерашниот ден на турнирот 18 декември ( Понеделник ) :

 

СЕНИОРИ

 

„Тео-Теа Тобако Дисконт” – “Тргачо“    2:0

 

„ФК Големо Коњари” – “Волци“    0:7

 

„Виталиа-Ветаџока” – “Теа-Андреа“    2:1

 

„Инфинити” – “Портал“    0:2

 

 

Распоред на натпреварите за турнирот во мал фудбал за среда, 20 декември 2017 година:

 

СЕНИОРИ

 

16.30 часот „Дебреште“ – „Центар за Возила Прва Прилеп“
17.20 часот “Тео-Теа Тобако Дисконт”–“ФК Големо Коњари”
18.10 часот “Тргачо” – “Лајт Пролетер”
19.00 часот “Милакс – ИНГ” – “Скара Балче”
19.50 часот “Мулти Фикс” – “Милакс – ИНГ”
20.40 часот “Ресторан Т’га за Југ” – “Млади Таленти”
21.30 часот “Мите Транс“ – „Ресторан Т’га за Југ”

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи