Резултати и табели од осмиот ден на светиниколскиот турнир во мал фудбал

Вчера сениорите одиграа 7 натпревари во рамките на 8-миот ден од светиниколскиот турнир во мал фудбал.

 

 

Резултати од вчерашниот ден на турнирот 20 декември ( среда ) :

 

 

СЕНИОРИ

„Дебреште“ – „Центар за Возила Прва Пр.“    3:2
„Тео-Теа Тобако Дисконт”–“ФК Големо Коњари”    2:0
„Лајт Пролетер”    0:3
„Милакс – ИНГ” – “Скара Балче”    4:1
„Мулти Фикс” – “Милакс – ИНГ”    2:3
„Ресторан Т’га за Југ” – “Млади Таленти”    2:0
„Мите Транс“ – „Ресторан Т’га за Југ”    0:3

 

 

 

 

Распоред на натпреварите за турнирот во мал фудбал за петок 22 декември :

 

 

ВЕТЕРАНИ

17.30 часот „Пекара Илсун – Дебреште “ – „ОМР – Прилеп“
18.20 часот „Електро ел.-Паркетар Горан “ – „Мермерен комб.“
19.10 часот „Портал“ – „Златна рака“
20.00 часот „Локален Спортски Сојуз“ – „Комфи Ангел“

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи