Резултати и табели од единаесеттиот ден на светиниколскиот турнир во мал фудбал

Вчера во рамките на 11-тиот ден од светиниколскиот турнир во мал фудбал се одиграа 12 натпревари и тоа 6 помеѓу пионерите, 4 кај сениорите и 2 кај ветераните.

 

 

 

Резултати од вчерашниот ден на турнирот 23 декември ( сабота ) :

 

 

 

ПИОНЕРИ генерација 2007 

 

„Теко Солар Јуниор“ – „ Касни Порасни“    2:0
„Корзо” – “Победа”    0:0 (2:3)  пенали

 

 

 

ПИОНЕРИ генерација 2006

 

„Алек Палада Фриз. салон”–“Меди Колароски”    3:1

 

 

 

ПИОНЕРИ генерација 2005

 

„Слаткарница Дизиленд”–“Победа”    1:1 (4:5)  пенали
„Кафе Вирус” – “Дониа”    2:1

 

 

 

ПИОНЕРИ генерација 2006

 

„Ла Коста – Победа”–“Меди Колароски”    3:0

 

 

 

ВЕТЕРАНИ

 

„Пекара Илсун Дебреште”–“Локален Спортски Сојуз“    0:3 служ.

 

 

 

СЕНИОРИ – 1/8 ФИНАЛЕ 

 

„2006 Зоки” – “Витаминка“    4:2
„Ресторан Т’га за Југ” – “Портал“    2:2 ( 1:3 )  пенали
„Волци” – “Сливница“    5:0

„П.С. – Прилеп” – “Лајт Прлетер“    5:2

 

 

 

ВЕТЕРАНИ

 

„Изофас”–“Комфи Ангел“    3:6

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи