ВИДЕО: Највозбудливите моменти од Формула 1 во 2017 година

Facebook
Twitter
Email
Print

Луис Хамилтон се искачи на шампионскиот трон во Формула 1 шампионатот, откако по 20 извозени трки, стигна до 363 поени, што беше недостижно за конкурентите. Фановите во Ф1 ќе го памтат Британецот како шампион, но ќе ги памтат и 10-те највозбудливи моменти.

 

Во гласањето кое беше организирано, симпатизерите решија дека стартот на трката во Сингапур е најдраматичниот момент во сезоната која измина.  Ова се десетте највозбудливи моменти во „најбрзиот циркус“ за оваа година:

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи